Kladivák - Vagabundi

Poviedky
Príbehy kladiváka

Hrôza nočného Pressburgu vás zahalí a nepustí...

Kladivákove poviedky nájdeš na tomto webe vždy zadarmo. Prečítaj si ako Kladivák začínal. A občas sleduj túto stánku. Raz za čas prihodíme nové poviedky.

Ak sa ti nechce sledovať túto stránku ani raz za čas, môžeš sa stať Kladivákovym vagabundom a všetky novinky dostaneš do mailu.

Kladivák

"Kladivák" - Poviedka prvá

Kladivák - Ilustrácia
"Zoznám sa s Kladivákom."

Prvý napísaný príbeh Kladiváka z Pressburgu, končí tam, kde začína jeho prvý román. Pre mňa ako autora je to jeden z najsilnejších príbehov, na pár stranách definuje kto naozaj Kladivák je a v akej stoke zvanej Pressburg to vlastne žije.

Poviedka "Kladivák"
vo formáte PDF

"Maléry pána účtovníka" - Poviedka druhá

Kladivák - Ilustrácia
Len taká chuťovka.

Túto poviedku, takú malú jednohubku, som vypustil pre mojich vagabundov ako takú chuťovku, než vyjde Temnota z Pressburgu. Verím, že tu budú pribúdať ďalšie....

Poviedka "Maléry pána účtovníka"
vo formáte PDF

Autor Janko Iša

Janko Iša - 2016
Janko Iša - 2016
Všetci hrdinovia z jeho príbehov majú jednu vec spoločnú - Naozaj existujú...

Janko Iša (1985) pochádza z Bratislavy, kde žije, pracuje a píše. Vo svojich príbehoch holduje dynamike, akčnosti, drsnému humoru či irónii. Román Kladivák: Čierny kráľ je druhým knižným pokračovaním tohto obľúbeného hrdinu. Jeho prvý diel a zároveň debutový román Kladivák: Temnota z Pressburgu (2016) voľne nadväzuje na poviedku Kladivák, ktorá vyhrala súťaž Cena Fantázie 2015 ako aj Cenu Béla 2015 za najlepšiu hororovú poviedku.

Autor si svojich fanúšikov získal práve akčnými príbehmi z rôznych svetov, ktoré publikoval v niekoľkých poviedkových zbierkach. Poviedka Medzi Regálmi (2012) získala Cenu Béla a vyšla v zborníku Fantázia 2012, do češtiny preložené poviedky Kšeft a Revize jízdenek vyšli v Knihe bolesti (2013), Bratislavský upír v zbierke Fantastická 55 (2013), poviedka Manifest v hororovej knihe Na hroby (2014), Beštia v internetovom časopise Howard (2015), Kladivák v zborníku Fantázia 2015 a westernová poviedka Peklo v Montane sa nachádza v zbierke Zombie Apokalypsa (2016). Poviedka Setři mě, ktorú napísal s Honzom Vojtíškom, vyšla v knihe Sešívance (2018) a celé to uzatvára najnovšia poviedka Hriešnik v zbierke Slovensko komické (2021).