Kladivák - Nabodnutí

Čierny kráľ
Kladivák II.

Čierny kráľ je kniha od Janka Išu, vycházdza na Vianoce 2021 vo vydavateľstve Artis Omnis.

V Pressburgu zúri vojna gangov. Nikto neverí nikomu, každý bojuje s každým a ulicami tečú potoky krvi. Všetci chcú získať neznámu substanciu, ktorá mení pouličných vagabundov na smrtiace stroje. Veria, že si tak zaistia najvyššiu pozíciu v potravinovom reťazci nočného mesta, v ktorom neplatia žiadne pravidlá ani zákony. Uprostred bojov na život a na smrť sa ocitá Kladivák. Desiatky nepriateľov drví svojou Rukou a vrecká má plné granátov. Bude to stačiť? Z temnej noci totiž prichádza to najväčšie zlo. Pre všetkých.

Nenávisť, krv, popol a roztavený asfalt − to je kokteil, ktorý vám Kladivák vo svojom druhom pokračovaní naservíruje po litroch.

Kladivák - Čierny kráľ - Ilustrácia

Kde zoženiem knihu?

Čierny kráľ - Obálka
"Zabijať je ľahké. No žiť s tým ... je ľahšie."

Čierny kráľ vycházdza na vianoce 2021 vo vydavateľstve Artis Omnis. Predobjednať si ho môžeš už teraz na Martinuse. Ak sa poponáhľaš stihneš ešte 15% zľavu.

Na Martinuse tiež nájdeš aj prvý Kladivákov román - Temnota z Pressburgu

Objednaj si Čierneho kráľa
na Martinus.sk

Prečítaj si ukážku

Čierny kráľ - Obálka
Kto má na rováši krvavé jatky vo vlaku RC 715?

Trpezlivo som čakal, kým sa Podnikateľ dosmeje. „Ale áno, dohoda platí. Lebo chlap dohodu ctí, a ty si vždy úlohy splnil ako poslušný školák,“ povedal, keď sa konečne dorehotal. Vážna tvár mu vydržala iba pár sekúnd, potom spustil hurónsky smiech znovu. „Dostalo sa to až do novín,“ dodal cez slzy. „A ten nadpis! Kto má na rováši krvavé jatky vo vlaku RC 715? Hahaha, poviem ti, dobrá práca. Bankár sa s tebou spojí. Toľko mŕtvych Turkov bolo naposledy v bitke pri Moháči. Hahaha.“

Nevedel som nič o bitke pri Moháči. Asi nejaký podnik, ale v tom som prsty nemal.

Ukážka z Čierneho kráľa
vo formáte PDF
Čierny kráľ - Ilustrácia

Kladivák na sociálnych sieťach

Si stále tak nemoderný, že používaš Facebook? Nájdeš tam aj Kladivákovu Fan-page. Kladivák sa dokonca občas pozrie, čo mu tam píšu vagabundi a vandráci.

Kladivák na Facebooku
otvorí sa v novom okne

Kladivák v tvojej mailovej schránke

Pošli Kladivákovi svoju e-mailovú adresu a už nikdy neprepasieš žiadne novinky z Pressburgu. Kladivák svojim vagabundom raz za čas pošle e-mail o tom, čo má nové. Nečakaj však žiadne spamy, ani každodenný útok na svoj inbox. Kladivák ti napíše, len keď to bude dôležité.

Obyvatelia Pressburgu povedali o Kladivákovi

Silueta
Vyšňupaný Róbert
(37)

"Jasné, Kladivák. Šeci sa dnes len na neho pýtajú, lebo má buc v novinách. Ale že neni čo fetúvať, to nezajíma nikoho! Ja vám povím čo on je. Hovädo sebecké, tak!"

Silueta
Teta Gitka
(52)

"A tak títo mladí, viete akí sú. Zbrklo pobehujú po meste, strieľajú jeden po druhom, po treťom a štvrtom, tak človek trošku pozor musí dávať. Pamätám si časy keď bol Pressburg slušné mesto, ale toho Kladiváka toho poznám. Mi o ňom Marienka hovorila, z dolnej ulice, ona vyrastala ešte s tou, ako sa volala...."

Silueta
Troublemaker Filipko
(9)

"Je to frajer! Úplný bombardér! Team Kladivák, whipioooou!"

Autor Janko Iša

Janko Iša
Všetci hrdinovia z jeho príbehov majú jednu vec spoločnú - Naozaj existujú...

Janko Iša (1985) pochádza z Bratislavy, kde žije, pracuje a píše. Vo svojich príbehoch holduje dynamike, akčnosti, drsnému humoru či irónii. Román Kladivák: Čierny kráľ je druhým knižným pokračovaním tohto obľúbeného hrdinu. Jeho prvý diel a zároveň debutový román Kladivák: Temnota z Pressburgu (2016) voľne nadväzuje na poviedku Kladivák, ktorá vyhrala súťaž Cena Fantázie 2015 ako aj Cenu Béla 2015 za najlepšiu hororovú poviedku.

Autor si svojich fanúšikov získal práve akčnými príbehmi z rôznych svetov, ktoré publikoval v niekoľkých poviedkových zbierkach. Poviedka Medzi Regálmi (2012) získala Cenu Béla a vyšla v zborníku Fantázia 2012, do češtiny preložené poviedky Kšeft a Revize jízdenek vyšli v Knihe bolesti (2013), Bratislavský upír v zbierke Fantastická 55 (2013), poviedka Manifest v hororovej knihe Na hroby (2014), Beštia v internetovom časopise Howard (2015), Kladivák v zborníku Fantázia 2015 a westernová poviedka Peklo v Montane sa nachádza v zbierke Zombie Apokalypsa (2016). Poviedka Setři mě, ktorú napísal s Honzom Vojtíškom, vyšla v knihe Sešívance (2018) a celé to uzatvára najnovšia poviedka Hriešnik v zbierke Slovensko komické (2021).

Kladivák rozdrvený na zemi